İLERİ TEKNOLOJİ - POZİTİF ENERJİ
TR
EN
RU
FR
Haberler
Eylül 2020
Temmuz 2020
Nisan 2020
 • Birkaç ay önce CEMEX, yeni konteynerli 8,5 MW elektrik santralinin anahtar teslimi inşasıyla İltekno' yu ödüllendirdi. İltekno, Barbados'taki Arawak Çimento Fabrikası’ nda MAN ES jeneratör setlerini kullanarak konteynerli / modüler sistem kuruyor olacak. Ekibimiz son zamanlarda işleri daha çok evden tasarlayarak ve organize ederek çalıştı. Yeni modüler önceden üretilmiş konsept, herhangi bir büyük inşaat işine veya karmaşık bir kurulum programına ihtiyaç duymayacak. Geçen hafta, ilk üretim partisi tamamlandı ve şimdi Barbados yolunda. Hala birçok zorluk söz konusu ancak ilk dönüm noktasına ulaşıldığını görmek mutluluk verici. Bu zor zamanlarda her şeyi mümkün kılan ekiplerimizle gurur duyuyoruz!

   

   

Şubat 2020
 • Enerji verimliliği ve yeniliğin öncülerinden biri olarak İltekno, yenilenebilir enerji kaynaklarından en iyi şekilde yararlandığımız ve aynı zamanda fosil yakıtların yardımıyla en yüksek kullanılabilirliği elde ettiğimiz hibrit santrallerin enerji karışımında önemli bir unsur olduğuna inanıyor.

   

  https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6631245263971368961/

Ocak 2020
Eylül 2019
Ocak 2019
 • Karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliği ile mücadeleye destek olan 25 kuruluş ve İltekno referanslarından olan MNG MALL projesi Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından Düşük Karbon Kahramanı olarak ödüllendirildi.

  Sera gazı salımında cimri davranarak iklim değişimiyle mücadele eden kuruluşlar, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 5. İstanbul Karbon Zirvesi’nde Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından Düşük Karbon Kahramanı olarak ödüllendirildi. 

 • Guyana'da 3x1880 kW MAN Elektrik Santrali devreye alındı.

Aralık 2018
 • Referans Tesislerimizden olan Aksaray’da kurulan Yapılcan Biyokütle Enerji Santrali BES, pancar yaprağı ile büyükbaş hayvan ve tavuk gübresinden elektrik üretimine başlıyor.

  Türkiye’deki biyokütle enerji santrallerine bir yenisi daha eklendi. Aksaray merkeze bağlı Yapılcan Köyü’nde iltekno tarafından kurulan 1.2 MW kurulu güce sahip BES, geçici kabul alarak ticari elektrik üretimi hakkını elde etti.

   

   

  Aksaray’da pancar yaprağından elektrik

Kasım 2018
 • İltekno Biyogaz Tesisinde Bir Yılda 14 Milyon Kilowatt: Edirne'de Artık Çöpten Elektrik Üretilecek.

  Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yılın kasım ayında hizmete alınan Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri'nde, bugünden itibaren elektrik üretilmeye başlandı. İltekno referanslarında olan bu tesiste 1 yılda toplam 14 milyon 16 bin kilowatt saat elektrik üretilmiş olacaktır. Bu rakamın, önümüzdeki yıl 28 milyon kilowatta çıkacağı planlanmaktadır.

 • UKRAYNA’DA KAZANAN İLTEKNO A.Ş. OLDU.

  Uluslararası rekabetçi ihalelerde tüm ihalelerin ihtiyatlı bir şekilde ele alınmasından sonra, kamu hizmetleri “Kharkivski teplovi merezhi”, Kharkiv şehrinde 1 Akademika Proskury Caddesi'ndeki Kazan Dairelerinde yapılması planlanan Ukrayna Bölgesi Isıtma Enerji Verimliliği Projesi (UDHEEP) kapsamındaki 1 MW kapasiteli kojenerasyon sistemi için İltekno İleri Teknoloji Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme imzaladı.

  İltekno, kazan dairesinde kurulacak 400 kW ve 600 kW gücünde 0.4 kV elektrik gerilimi olan iki konteyner tipi ünitenin ana güç ve yardımcı kazan ekipmanlarının ısıtma, gerçek zamanlı kontrol ve bölgesel ısıtma sisteminin kullanım verimliliğini arttırmak için kojenerasyon tesisinin inşaatı ve devreye alınması için çalışmalar yürütecek.

  Bu sözleşme kapsamında, İltekno ayrıca, kazan dairesi ısıtma ağ pompası ünitelerinin ve sirkülasyon pompalarının değiştirilmesini, kazan dairesine elektrikli motor frekans konvertörleri ile ısıtma ağ pompalarının otomatik kontrol sistemlerinin kurulumunu ve 0.4 kV'luk hücrelerin yeniden inşasını gerçekleştirecektir.

 • 2015 Yılında Türkiye Çapında Yaşanan Elektrik Kesintisinde Tek Çalışan Tesis Referanslarımızdan olan GÜSAB OSB oldu!

  Mart 2015’te Türkiye’deki elektrik kesintisi hayatı felç ederken, Bursa’nın Gürsu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi bu kesintiden etkilenmeyen tek sanayi bölgesi oldu. 79’u büyük ölçekli 101 firmayı bünyesinde barındıran Gürsu Organize Sanayi Bölgesi (GÜSAB), Türkiye’de elektriği kesilmeyen tek sanayi bölgesi oldu. GÜSAB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, farklarının doğalgazdan dönüşümü düşük barda yapmalarından kaynaklandığını söyledi.

  http://www.milliyet.com.tr/turkiye-de-tek-calisan-organize-sanayi-bursa-yerelhaber-703832/

  https://www.sabah.com.tr/bursa/2015/03/31/turkiyede-tek-calisan-organize-sanayi-bolgesi-gursu-oldu

   

Aralık 2017
 • İltekno, Türkiye ihracatçılar Merkezi tarafından yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması sonucu; "Mimari, Mühendislik, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler İhracatı" Kategorisinde 3. olarak ödüle layık görüldü.
   Eylül 2017
 • İLTEKNO, MWM firması ile olan distribütörlük anlaşmasını yeniledi.
  İmza seramonisi, Heidelberg'de düzenlenen MWM global distributor toplantısı sırasında, MWM firması tepe yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
   


Temmuz 2017
 • Afrika yükselişte: Gine’ye yeniden “enerji” verilmesi
  Türk şirketi ILTEKNO, operasyon direktörüne göre çözülmesi gereken temel problemlerin başında gelen enerji konusunda, sektördeki varlığını yıllar geçtikçe kabul ettirdi.
  ILTEKNO’nun Afrika Operasyonları Direktörü Nami Işık, 2014 yılında Ebola krizi esnasında ülkeye vardığında, Gine’de keşfedilecek çok şey olduğundan şüphe duymuyordu.
  Enerji alanında faaliyet gösteren ILTEKNO, “ülkedeki santrallerin bakım işi için gelmişti” ancak sonunda ülkeye daha fazla yatırım yapmaya karar verdi.
  Başlarda çok zorlanılsa da, bu şu an Işık’ın pişmanlık duymadığı bir karar.
  Işık, “Tırmanan Ebola krizi yüzünden birçok kişi Gine’ye gelmememiz konusunda bize uyarılarda bulundu, ancak Gine halkının umutsuzluğunu fark ettiğimizde burada kalmaya karar verdik" diye konuştu ve şöyle devam etti:
  "Buraya geldiğimiz ilk günü hatırlıyorum. Havaalanından otele geçerken yolda hiç ışık görememiştik. Yollar bir karanlığın içinde uzanıyordu ve bir tek sokak lambası dahi yoktu. Şehir merkezi bile elektriksizdi. Bu da bizi hayli şaşırtmıştı. Mevcut santraller de bakım eksikliği nedeniyle çalışır vaziyette değildi.
  Avrupalı firmalar bir yıl içerisinde tamamlamak üzere 6-7 milyon dolarlık bütçeler talep ediyorlardı. Biz ise tüm bakım işlerini bir ay gibi kısa bir sürede, 400 bin dolar civarında bir bütçeyle tamamladık.”
  Bugün, Gine Devleti’ne ait Konakri’deki iki santralin bakım ve işletmesini sağlıyoruz. Santral işletme işinin başından itibaren de Gine, aniden yabancı firmaların ve Dünya Bankası’nın ilgi odağı haline geldi.”
  Operasyon direktörüne göre enerji, Gine’de çözülmesi gereken temel problem.
  - "Cumhurbaşkanımızın gelişinden sonra inşa etmeye karar verdik.”
  Işık, firmanın 2015 yılında Gine gibi zor bir ülkeye yatırıma başladığında çok fazla sorunla yüzleşmek durumunda kaldıklarını söyledi.
  "Gine Devleti bize destek verdi, ancak uluslararası bazı yapıların projeyi yavaşlatma girişimleri oldu. İtiraf etmek gerekirse o dönemlerde biraz umutsuzluğa kapıldık” diye konuştu.
  “Ancak cumhurbaşkanımızın 2016’daki resmi ziyaretinden sonra işler farklı bir boyut kazandı. Cumhurbaşkanı Gine’ye gelmeden önce burada biraz yalnız hissediyorduk. Gine Devleti ile iyi ilişkileri içerisindeydik fakat bunlar da yetersiz kalıyordu. Bu ziyaret bir yılda çok şeyi değiştirdi. Türk Hava Yolları direk seferler düzenlemeye başladı, Maarif Fonu ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı geldi.
  Artık yalnız olmadığımızı hissettik ve bu bizim için inanılmaz bir motivasyon kaynağı oldu. O zamandan beri çabamızı iki katına çıkardık. Önceden ‘bir süre kalır sonra döneriz’ diye düşünüyorduk. Ama şu anda Gine’de inşa edeceğimiz şirket binamız için inşaat hazırlıklarını yapıyoruz. Bunların hepsi Erdoğan’ın ziyaretinden sonra oldu” dedi.
  Türkiye’den Gine’ye her hafta iş adamı delegelerinin geldiğinin altını çizen Işık, Türk yatırımcılarının bölgeden çok avantajlı bir şekilde yararlandığını vurguladı.
  Işık, pazardaki “Türkler hızlı ve iyi çalışır” algısının artık saha üzerinde de yerini aldığını fark ettiğini söyledi ve dikkati inşaat malzemeleri, boya fabrikaları ve balık üretimi gibi ülkenin temel ihtiyaç kaynaklarına çekti.
  İş adamlarına kısa vadeli projelerdense uzun vadeli yatırımlara yönelmelerini tavsiye eden Işık, pazara ilk giren firmaların, henüz pazarda rakip yokken mutlaka kazanacağını vurguladı.
  "Gine halkı hiçbir zaman geldiğimizi ve bu zor dönemlerde burada kaldığımızı unutmadı” diyen Işık, Türkiye’nin bölge için özel bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi.
  ILTEKNO’nun mevcutta 60 Türk ve 45 Gineli çalışanı var. Toplamda 40 milyon Euro’luk yatırım yapan firmanın geliri yaklaşık 10 milyon Euro’ya kadar ulaşıyor. Bu sayı her yıl yüzde 4-5 oranında büyüyor.
  2015 yılında santralin işletmesine başlayan firma, altı yıl boyunca işletime devam edecek ve bu süre sonunda devam edip etmemeye karar verecek.
  Daha önce Irak’a da yatırım yapan şirket, Gine’den sonra Senegal’de de bir projeyi hayata geçirme hazırlıkları yapıyor.
   
   AA

  Kaynak:
Şubat 2017
 • 2017'nin ilk projesi ile Iltekno, Amerika Kıtasındaki Faaliyetlerine başladı. 6 MW kapasitesinde HFO/Diesel ile çalışacak enerji santralı tesisi, 6 ay içerisinde teslim edilecek.

Ocak 2017
 • Iltekno, 2016 yılında, 8'i yenilenebilir enerji projesi olan (6 çöp gazı, 2 biyogaz projesi) toplamda 18 projeye imza attı.
   
Kasım 2016
 • Kasım ayı itibarıyla, Sakarya'da bulunan Türkiye'nin önde gelen tekstil işletmesinde, daha önce ILTEKNO tarafından kurulmuş olan kojenerasyon santralının, kapasite arttırımı projesine başlandı.
  Kapasite arttırımı kapsamında, 1 adet MWM TCG 2032V16 doğal gaz genset (4,3 MWe) ve atık ısı geri kazanım sistemi kurulumu yapılacak.

Ekim 2016
 • Ekim 2016 içerisinde İltekno, 4 farklı şehirde yenilenebilir enerji santralleri kurulum ve devreye alımını tamamladı. Çöp gazı ile çalışan yenilenebilir enerji santralleri, rüzgar ve güneş santrallerine kıyasla yaklaşık 3 kat daha fazla emreamadelik sunmakta olup, 7/24 elektrik üretim kapasitesine sahiptirler. Niğde, Kahramanmaraş Samsun ve Osmaniyede kurulan toplam 8 ünite, çöp gazını değerlendirerek yılda yaklaşık 80.000.000 kWh enerji üretebilecek kapasiteye sahiptir.

Eylül 2016
 • RB Karesi Tekstil Kojenerasyon Tesisi %50 kapasite arttırımı işi saha çalışmaları başladı.

Ağustos 2016
 • 2016 yılı üçüncü çeyreğinde, TANAP (Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) Projesinin, Eskişehir ve Ardahan'da bulunan kompresor istasyonlarının doğal gazlı enerji santralleri tedariği, İltekno tarafından üstlenildi.

Temmuz 2016
 • Temmuz 2016 itibarıyla, iltekno nun enerji santralı tecrübeleri aşağıdaki şekildedir:
   
  32 biyogaz & çöp gazı yakıtlı, yenilenebilir enerji projesi,
  120 doğal gaz yakıtlı enerji santralı,
  31 HFO yakıtlı enerji santralı,
  110 kojenerasyon projesi
  29 trijenerasyon projesi
  İlgili tüm santrallerin bakım hizmetleri
  3 farklı ülkede 8 farklı enerji santralının tam zamanlı işletme ve bakımı,
   
  Toplamda            183         proje
  Anahtar teslim  139         proje

Haziran 2016
 • Iltekno, kuruldugu gunden bu yana, toplamda 1.700 MW lık kurulu kapasitede, 200 e yakın enerji projesine imza attı.

Mayıs 2016
 • Iltekno, Sahra altı Afrika da türk ve yabancı 80 personeli ile, 7/24 tüm işletme & bakım işleri için hizmetinizde. Her türlü içten yanmalı motor generatör sistemlerinin ve turbochargerların komple bakım ve işletme işleri tarafımızdan yapılmaktadır.

Mart 2016
 • Iltekno, kendi ürettiği kontrol sistemleri ile Win Energy kontrol sistemleri fuarına katıldı

Ocak 2016
 • Iltekno Dünya çapında aktif faaliyet gösterdiği ülkelerin sayısını 7 ye çıkardı

Aralık 2015
 • Iltekno, sahra altı afrika da ebola salgını sırasında başladıgı epc operasyonunu tamamladı, ilteknonun santralleri devreye almasından günler sonra, salgın sona erdi

Eylül 2014
 • Iltekno Yeni Ofis Binasının Açılış Töreni Gerçekleştirildi

  Sektördeki 25. Yılını kutlayan ve bugüne dek pek çok yenilikçi Kojenerasyon/Trijenerasyon (oteller, hastaneler, havalimanları, üniversiteler, çöp deponi sahaları, biyogaz tesisleri, endüstriye tesisler vb.) uygulamasına anahtar teslim projelerde dahil olmak üzere imza atan İltekno yeni ofis binasının açılışını 25 Eylül 2014’te gerçekleştirdi.

  Açılışta TÜRKOTED Derneği Başkan Yardımcısı Süleyman Bulak ve MWM GmbH’nin Satıştan sorumlu Genel Müdürü Tim Schulten’nin konuşmalarıyla devam eden açılışta sektörün önemli isimleri de yer aldı.

  Enerji verimliğine verilen önemin artmasıyla daha da çok gelişen Kojenerasyon/Trijenerasyon teknolojisinden en çok faydalanan sektörlerden biri olan tekstil sektörünün lider isimlerinden Boyteks’te açılışa katıldı. Önemi gün geçtikçe artan yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanıma dayalı projelerden olan deponi sahalarındaki İltekno referanslarından Her Enerji’den Ali Düzgün ve Hazım Sesli, Avdan Enerji’den Erol İren ve Sinan Bektaş’da açılışa katılan isimlerin arasındaydı.

Haziran 2014
 • Türkiye’de bulunan üniversitelere Kojenerasyon Santrali kurulumunu başarıyla gerçekleştiren İltekno, Fırat Üniversitesi’ne kurulmak üzere 1,6 MW Kojenerasyon Santrali için anlaşma sağlamıştır. Bu Koç ve Piri Reis Üniversitesinden sonra Iltekno'nun 3üncü üniversite kojenerasyon projesi olacak.
Nisan 2014
 • Tatil beldesi Antalya, Belek’te Forza Turizm firmasına ait SENTIDO Zeynep Resort Golf & Spa Oteline kurulmak üzere 0,8 MW kapasitel Trijenerasyon Santrali için İltekno firması ile anlaşıldı.
 • Lüleburgaz’da bulunan Ak Nişasta 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Santral kapasitesini yükselterek 2 MW kapasiteli 2. Motor alımı için yeniden İltekno firması ile anlaştı.
 • ER-SA İnşaat çalışmalarındaki ilerlemeye ek olarak 1,6 MW kapasiteli Trijenerasyon Santrali kurulumunda İltekno’yu tercih etti.
Mart 2014
 • Boğazköy Firması, Amasya Katı atık sahasına çöp gazından elektrik üreten 1 adet 1,2 MW kapasiteli Enerji Santrali kurulumu için kararlı, başarılı ve yenilikçi İltekno firmasını tercih etti.
Ocak 2014
 • THY Kargo Terminaline kurulmak üzere 2 adet 2 MW kapasiteli Trijenerasyon Santrali için İltekno ile anlaşıldı.
 • Çorlu, Tekirdağ ilimizde bulunan yeniliklerin takipçisi Can Tekstil İltekno tarafından kurulan toplam 12 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesislerindeki memnuniyetini 3üncü 4,3 MW kapasiteli motorun siparişini vererek göstermiştir.
Kasım 2013
 • Florence Nightingale Hospital, after operating 2 MW capacity engine enter into agreement with Iltekno company for 2nd 0,8 MW capacity engine.
Haziran 2012
 • İltekno tarafından kurulan, 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisindeki performans değerlerinin öngörüldüğü şekilde gerçekleştiğini gören Tat Tekstil memnuniyetini 2. motorun siparişi ile gösterdi.

Mayıs 2012
 • Bupiliç 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için İltekno ile anlaştı.

Nisan 2012
 • 18. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı
  İltekno 25-26-27 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’ nde Dünya enerji sektörü ile ülkemiz enerji sektörüne genel bakış çerçevesinde Enerji Politikaları, Kojenerasyon, Enerji Verimliliği, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Çevre Teknolojileri gibi konuların tartışıldığı Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansına (ICCI 2012) katıldı. ICCI 2012 Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından törenle açıldı. Bakanımız, fuar turu esnasında İltekno standını da ziyaret etti.

 • Angela Merkel, Hannover Messe 2012 Fuarında MWM standını ziyaret etti.

 • Ak Nişasta, 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Santrali kurulumu için İltekno ile anlaştı.Sanko Grubu tarafından yapılan, Gaziantep Hastanesi 1,2 MW Trijenerasyon Santrali için imzalar atıldı.

Mart 2012
 • Her Enerji, İltekno tarafından başarıyla tamamlanan 1.etap 1,4 MW Enerji Santralinden sonra, 2.etap 1,3 MW ve 3. etap 1,6 MW çöp gazından elektrik üretimi tesisi için İltekno ile anlaştı.

 • İltekno, Kahramanmaraş’ın önde gelen entegre tekstil fabrikalarından biri olan Abateks Tekstil’in 4,3 MW kapasiteli Kojenerasyon Santralinin kurulumunu yapıyor.

 • Su, atık su ve katı atık yönetimi konularında faaliyet gösteren Remondis, Denizli Atıksu Arıtma Tesisi’nde biyogazdan elektrik ve ısı üretmek amacıyla kurulacak 0,6 MW Kojenerasyon Tesisi kurulumu için İltekno’yu tercih etti.

 • "Çöp Gazından Elektrik Üretimi" çevre dostu enerji sektöründe faaliyet gösteren öncü firmalardan Ortadoğu Enerji, İSTAÇ Odayeri ve Kömürcüoda Katı Atık Depolama Sahası’nda kurulacak olan 4,1 MW kapasiteli çöp gazından elektrik üretim santralleri için İltekno ile anlaştı.

Aralık 2011
 • Alçı sektörünün önemli firmalarından ABS Alçı ile İltekno 1,6 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için anlaştı.

 • Polyplex, 12 MW kapasiteli Trijenerasyon Tesisi kurulumunda İltekno ile sürdürdüğü başarılı iş birliğinin sonucunda 8,6 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için yine İltekno’yu tercih etti.

Kasım 2011
 • Anadolu İplik, 8,6 MW Kojenerasyon Tesisi için İltekno ile anlaştı.

Ekim 2011
 • Sektörünün önde gelen firmalarından olan Şimşek Bisküvi, 1,6 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi yatırımı için İltekno’yu tercih etti.

Eylül 2011
 • Enerji üretimi ve toptan satış konularında faaliyet gösteren Tekno Enerji, 25,8 MW kapasiteli Elektrik Üretim Tesisi için İltekno ile anlaştı.

Ağustos 2011
 • Global Enerji, Mısır’da kurulacak olan 11,9 MW kapasiteli Elektrik Üretim Tesisi için İltekno ile anlaştı.

 • Hasırcı 4,3 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi için İltekno’yu tercih etti.
 • Körfez Enerji 1,2 MW kapasiteli çöp gazından elektrik üretim santrali için İltekno ile anlaştı.
Mayıs 2011
 • Samsun Avdan, 2.etap 1,2 MW kapasiteli çöp gazından elektrik üretim santrali için İltekno’yu tercih etti.
Nisan 2011
 • Ulusal ve uluslar arası plastik sektöründe faaliyet gösteren Plasko Plastik, 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için İltekno ile anlaştı.
Mart 2011
 • TAT Tekstil, 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için imzalar atıldı.
 • Bilkur Tekstil 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi yatırımı için İltekno ile anlaştı.
 • Her Enerji, 1,4 MW çöp gazından elektrik üreten Enerji Santrali için İltekno ile anlaştı.
Ocak 2011
 • Europen, Eskişehir fabrikasında kurulacak 2 MW kapasiteli Trijenerasyon Tesisi kurulumu için İltekno’yu tercih etti.
 • Beypiliç, İltekno ile 2 adet 4,3 MW kapasiteli TCG2032V16 motorlarından oluşan kojenerasyon sistem kurulumu için anlaştı.

 • Burteks, İltekno ile Gaziantep’de kurulacak olan 4,3 MW kapasiteli kojenerasyon santrali için anlaştı.

 • Selçuk İplik Gaziantep’de yer alan fabrikalarına ilave 4,3 MW kapasiteli kojenerasyon tesisi kurmak için İltekno ile anlaştı.

 • Isparta Mensucat, İltekno ile Isparta’da kurulacak olan 4,3 MW kapasiteli kojenerasyon santrali için anlaştı.

 • Samur Halı, Ankara’da yer alan fabrikalarına 4,3 MW kapasiteli kojenerasyon tesisi kurmak için Iltekno ile anlaştı.

Aralık 2010
 • Samsun Avdan ile 1,2 MW kapasiteli çöp gazı projesi imzalandı.

Kasım 2010
 • Mutlu Makarna 2 MW kurulu gücünde kojenerasyon santrali kurmak için İltekno ile anlaştı.

© 2014
İLTEKNO A.Ş.