UKRAYNA’DA KAZANAN İLTEKNO A.Ş. OLDU.

UKRAYNA’DA KAZANAN İLTEKNO A.Ş. OLDU.

Uluslararası rekabetçi ihalelerde tüm ihalelerin ihtiyatlı bir şekilde ele alınmasından sonra, kamu hizmetleri “Kharkivski teplovi merezhi”, Kharkiv şehrinde 1 Akademika Proskury Caddesi’ndeki Kazan Dairelerinde yapılması planlanan Ukrayna Bölgesi Isıtma Enerji Verimliliği Projesi (UDHEEP) kapsamındaki 1 MW kapasiteli kojenerasyon sistemi için İltekno İleri Teknoloji Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme imzaladı.

İltekno, kazan dairesinde kurulacak 400 kW ve 600 kW gücünde 0.4 kV elektrik gerilimi olan iki konteyner tipi ünitenin ana güç ve yardımcı kazan ekipmanlarının ısıtma, gerçek zamanlı kontrol ve bölgesel ısıtma sisteminin kullanım verimliliğini arttırmak için kojenerasyon tesisinin inşaatı ve devreye alınması için çalışmalar yürütecek.

Bu sözleşme kapsamında, İltekno ayrıca, kazan dairesi ısıtma ağ pompası ünitelerinin ve sirkülasyon pompalarının değiştirilmesini, kazan dairesine elektrikli motor frekans konvertörleri ile ısıtma ağ pompalarının otomatik kontrol sistemlerinin kurulumunu ve 0.4 kV’luk hücrelerin yeniden inşasını gerçekleştirecektir.