HAKKIMIZDA

Anasayfa > Hakkımızda

Enso Holding bünyesinde yer alan İltekno, 1989 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İltekno’nun ana çalışma alanı anahtar teslim gaz/dizel motorları ile Enerji Santralleri kurulumudur.

İltekno, kurulduğu günden bugüne dek geçen 30 yılı aşan süre içinde pek çok yenilikçi Kojenerayon-Trijenerasyon uygulamalarını, oteller, hastaneler, havalimanları, üniversiteler, çöp depolama sahaları, biogaz tesisleri, endüstriyel tesisler, IPP’ler gibi çeşitli alanlarda gerçekleştirmiştir. Kendi bünyesinde gerçekleştirdiği mühendislik, dizayn, tedarik, kurulum ve satış sonrası hizmetler ile İltekno müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren en uygun konfigürasyonda anahtar teslim çözümler sunar. İltekno, Türkiye, Güney Amerika, Özbekistan, Irak, Mısır, Cezayir ve Sahra Altı Afrika’da verdiği hizmetlerle yaklaşık 300 proje ile 2000 MW’ın üzerinde kurulu kapasiteye ulaşmıştır; bu projelerin 150 adedini EPC (Mühendislik –Tedarik -Kurulum) bazında gerçekleştirmiştir.

İnsana ve çevreye saygıyı temel prensip olarak benimsemiş olan İltekno, 2019 yılında United Nations Global Compact’a üye olarak Birleşmiş Milletler bildirgelerine dayanan 10 İlke’sine uyumlu çalışacağını taahhüt etmiştir. MWM’in distribütörü ve Çözüm ortağı olan İltekno ayrıca Siemens’in de otomasyon alanında “Çözüm Ortağı”’dır.

 • 1989

  1

  İltekno’ nun Kuruluşu

  İltekno 1989 yılında İstanbul’da kuruldu. Üstlenilen ilk projeler Türkiye’deki birçok endüstriyel tesis için hazırlanan gaz türbinleriydi. MAN ile “Enerji Çözüm Ortağı” olarak işbirliği yapıldı.

 • 2002

  2

  MWM Distribütörlüğü Anlaşması

  2002 yılında, İltekno MWM kojenerasyon projelerinin Türkiye’de distribütörü olarak MWM ile ortaklık kurdu. Anlaşmanın ilk yıllarından günümüze birçok proje sonuçlandırıldı.

 • 2010

  3

  1.000 MW

  İltekno, toplamda 1000 MW’lık kojenerasyon, trijenerasyon ve kombine çevrim santral projesini tamamladı. Bu projelerin tümü Türkiye ve Orta Doğu’da yer almaktaydı.

 • 2011

  4

  Otomasyon Tesisinin Kuruluşu

  İltekno kendi bünyesinde yer alan otomasyon, iç yazılım ve panel imalat ekipleriyle 2011 yılından beri hizmet vermektedir. İltekno markalı çözümler sunmak için Gebze’de otomasyon tesisi açıldı.

 • 2014

  5

  1.500 MW

  İltekno, toplamda 1500 MW’lık kojenerasyon, trijenerasyon ve kombine çevrim santral projesini tamamladı. İltekno Irak, Cezayir ve Mısır gibi yeni ülkelerde projeler geliştirmeye başladı.

 • 2015

  6

  Afrika’da Şube Kuruluşu

  Batı Afrika, Gine’de toplamda 60 MW’lık proje tamamlandı. Santrallerin işletmesi ve bakımı İltekno’nun kendi ekipleri tarafından yapılmaktadır.

 • 2018

  7

  Otomasyon Sistemlerinde Siemens Çözüm Ortaklığı

  İltekno, otomasyon sistemleri için Siemens’in Çözüm Ortağı oldu.

 • 2019

  8

  30. Yılında 350 Çalışan

  İltekno kuruluşunun 30. Yılında dünyada 4 lokasyonda toplam 350 çalışan sayısına ulaştı.

 • 2020

  9

  20 ülkede 2.000 MW

  İltekno’nun 250 farklı lokasyonda tamamladığı kojenerasyon, trijenerasyon ve kombine çevrim santral projesi kurulu gücü toplamda 2.000 MW’a ulaşmış, Güney Amerika ve Afrika’da çeşitli yeni ülkeler referans listesine eklemiştir.

blank
blank
blank
blank
blank
blank