ПЕРЕДОВАЯ ТЕХНОЛОГИЯ-ПОЛОЖИТЕЛЬНАЯ ЭНЕРГИЯ
TR
EN
RU
FR
Новости
Сентябрь 2020
Июль 2020
Апрель 2020
  • Couple of months ago CEMEX has awarded Iltekno, for turnkey construction of the new containerized 8.5 MW power plant. Iltekno will be installing containerized/modular system using MAN ES gensets, in Arawak Cement Factory, Barbados. Our team has worked on designing and organizing the works mostly via home office lately. The new modular premanufactured concept will not need any major civil jobs or a complicated installation schedule. Last week, first batch of manufacturing is complete and now on its way to Barbados. Still many challenges ahead but happy to see that first milestone is achieved. Grateful for the team who made all possible during these difficult times!

     

     

     

Февраль 2020
Январь 2020
Сентябрь 2019
Январь 2019
  • 26 апреля 2018 года в Стамбуле (Турция) прошел ежегодный «Углеродный Саммит» (Carbon Summit), организованный «Ассоциацией устойчивого производства и потребления» при поддержке Министерства экологии и градостроения турецкой республики.

    Проект компании Iltekno (MNG MALL - торговый центр MNG) и еще 25 организаций, поддерживающих борьбу с изменением климата и осуществляющих проекты по сокращению выбросов углекислого газа, были отобраны «Ассоциацией устойчивого производства и потребления» из числа других претендентов и стали лауреатами премии «Низкоуглеродный герой».

  • В Гайане завершен ввод в эксплуатацию электростанции MAN мощностью 3x1880 кВт

Декабрь 2018
  • Электростанция на биомассе Yapılcan, которая является одним из наших эталонных проектов, начинает производить электроэнергию из свеклы, коровяка и куриного помета.

     

    Aksaray’da pancar yaprağından elektrik

Ноябрь 2018
  • 14 Million Kilowatt Per Year At Iltekno Biogas Plant: In Edirne, Electricity Will Be Produced from Landfill Gas.

    In the Solid Waste Landfill and Waste Disposal Facilities, which was commissioned by Edirne municipality in November of last year, electricity production has been started. This facility, which is one the biogas references of iltekno, will generate 14 million 16 thousand kilowatt hours of electricity per year. This figure is expected to reach 28 million kilowatts next year.

  • Ukraine will sign contract with İltekno İleri Teknoloji Mühendislik ve Ticaret A.Ş.for 1 MW Cogeneration Facility in Kharkiv.

    After prudent consideration of all tenders in international competitive bidding, Public Utility “Kharkivski teplovi merezhi” decided to award the contract to İltekno İleri Teknoloji Mühendislik ve Ticaret A.Ş. in the project of Ukraine District Heating Energy Efficiency Project (UDHEEP) for the provision of the goods / services in Construction of Cogeneration Plant Electric Capacity 1 MW in Boiler Houses at 1 Akademika Proskury Street in the City of Kharkiv.

     

    http://projects.worldbank.org/procurement/noticeoverview?lang=en&id=OP00056595

     

    Public Utility “Kharkivski teplovi merezhi”, the Employer and the Implementing Agency, awarded the Contract to İltekno, whose offer has been determined to be the lowest evaluated bid and is substantially responsive to the Bidding Document, provided further that İltekno is determined to be eligible and qualified to perform the Contract satisfactorily.

    The Facility is existing Boiler House at 1 Akademika Proskury Street, Kharkiv, Kyivskyi administrative district, Ukraine and located inside the territory (industrial site) of the factory “Khartron-Plant”.

    To increase the use efficiency of heat power, real-time control and the reliability of the district heating system of the main and auxiliary boiler equipment, İltekno will carry out works for the construction and commissioning of a cogeneration plant electric capacity of 1 MW on the basis of two container-type units with electric capacity of 400 kW and 600 kW 0.4 kV class voltage of each at the industrial site of the boiler house. Within the framework of this Contract, İltekno will perform the replacement of heating network pump units and recirculation pumps of boilers, installation of a automated control systems of heating network pumps with electric motor frequency converters in the boiler house, and also reconstruction of the 0.4 kV switchgears. 

     

        

  • 2015 Yılında Türkiye Çapında Yaşanan Elektrik Kesintisinde Tek Çalışan Tesis Referanslarımızdan olan GÜSAB OSB oldu!

    Mart 2015’te Türkiye’deki elektrik kesintisi hayatı felç ederken, Bursa’nın Gürsu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi bu kesintiden etkilenmeyen tek sanayi bölgesi oldu. 79’u büyük ölçekli 101 firmayı bünyesinde barındıran Gürsu Organize Sanayi Bölgesi (GÜSAB), Türkiye’de elektriği kesilmeyen tek sanayi bölgesi oldu. GÜSAB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, farklarının doğalgazdan dönüşümü düşük barda yapmalarından kaynaklandığını söyledi.

    http://www.milliyet.com.tr/turkiye-de-tek-calisan-organize-sanayi-bursa-yerelhaber-703832/

    https://www.sabah.com.tr/bursa/2015/03/31/turkiyede-tek-calisan-organize-sanayi-bolgesi-gursu-oldu

Декабрь 2017
  • İltekno, Türkiye ihracatçılar Merkezi tarafından yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması sonucu; "Mimari, Mühendislik, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler İhracatı" Kategorisinde 3. olarak ödüle layık görüldü.
     Сентябрь 2017
  • ILTEKNO продлила дистрибьюторское соглашение с MWM.
    Церемония состоялась в присутствии высшего руководства MWM во время встречи дистрибьюторов MWM в Гейдельберге.


Июль 2017
  • Afrika yükselişte: Gine’ye yeniden “enerji” verilmesi
    Türk şirketi ILTEKNO, operasyon direktörüne göre çözülmesi gereken temel problemlerin başında gelen enerji konusunda, sektördeki varlığını yıllar geçtikçe kabul ettirdi.
    ILTEKNO’nun Afrika Operasyonları Direktörü Nami Işık, 2014 yılında Ebola krizi esnasında ülkeye vardığında, Gine’de keşfedilecek çok şey olduğundan şüphe duymuyordu.
    Enerji alanında faaliyet gösteren ILTEKNO, “ülkedeki santrallerin bakım işi için gelmişti” ancak sonunda ülkeye daha fazla yatırım yapmaya karar verdi.
    Başlarda çok zorlanılsa da, bu şu an Işık’ın pişmanlık duymadığı bir karar.
    Işık, “Tırmanan Ebola krizi yüzünden birçok kişi Gine’ye gelmememiz konusunda bize uyarılarda bulundu, ancak Gine halkının umutsuzluğunu fark ettiğimizde burada kalmaya karar verdik" diye konuştu ve şöyle devam etti:
    "Buraya geldiğimiz ilk günü hatırlıyorum. Havaalanından otele geçerken yolda hiç ışık görememiştik. Yollar bir karanlığın içinde uzanıyordu ve bir tek sokak lambası dahi yoktu. Şehir merkezi bile elektriksizdi. Bu da bizi hayli şaşırtmıştı. Mevcut santraller de bakım eksikliği nedeniyle çalışır vaziyette değildi.
    Avrupalı firmalar bir yıl içerisinde tamamlamak üzere 6-7 milyon dolarlık bütçeler talep ediyorlardı. Biz ise tüm bakım işlerini bir ay gibi kısa bir sürede, 400 bin dolar civarında bir bütçeyle tamamladık.”
    Bugün, Gine Devleti’ne ait Konakri’deki iki santralin bakım ve işletmesini sağlıyoruz. Santral işletme işinin başından itibaren de Gine, aniden yabancı firmaların ve Dünya Bankası’nın ilgi odağı haline geldi.”
    Operasyon direktörüne göre enerji, Gine’de çözülmesi gereken temel problem.
    - "Cumhurbaşkanımızın gelişinden sonra inşa etmeye karar verdik.”
    Işık, firmanın 2015 yılında Gine gibi zor bir ülkeye yatırıma başladığında çok fazla sorunla yüzleşmek durumunda kaldıklarını söyledi.
    "Gine Devleti bize destek verdi, ancak uluslararası bazı yapıların projeyi yavaşlatma girişimleri oldu. İtiraf etmek gerekirse o dönemlerde biraz umutsuzluğa kapıldık” diye konuştu.
    “Ancak cumhurbaşkanımızın 2016’daki resmi ziyaretinden sonra işler farklı bir boyut kazandı. Cumhurbaşkanı Gine’ye gelmeden önce burada biraz yalnız hissediyorduk. Gine Devleti ile iyi ilişkileri içerisindeydik fakat bunlar da yetersiz kalıyordu. Bu ziyaret bir yılda çok şeyi değiştirdi. Türk Hava Yolları direk seferler düzenlemeye başladı, Maarif Fonu ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı geldi.
    Artık yalnız olmadığımızı hissettik ve bu bizim için inanılmaz bir motivasyon kaynağı oldu. O zamandan beri çabamızı iki katına çıkardık. Önceden ‘bir süre kalır sonra döneriz’ diye düşünüyorduk. Ama şu anda Gine’de inşa edeceğimiz şirket binamız için inşaat hazırlıklarını yapıyoruz. Bunların hepsi Erdoğan’ın ziyaretinden sonra oldu” dedi.
    Türkiye’den Gine’ye her hafta iş adamı delegelerinin geldiğinin altını çizen Işık, Türk yatırımcılarının bölgeden çok avantajlı bir şekilde yararlandığını vurguladı.
    Işık, pazardaki “Türkler hızlı ve iyi çalışır” algısının artık saha üzerinde de yerini aldığını fark ettiğini söyledi ve dikkati inşaat malzemeleri, boya fabrikaları ve balık üretimi gibi ülkenin temel ihtiyaç kaynaklarına çekti.
    İş adamlarına kısa vadeli projelerdense uzun vadeli yatırımlara yönelmelerini tavsiye eden Işık, pazara ilk giren firmaların, henüz pazarda rakip yokken mutlaka kazanacağını vurguladı.
    "Gine halkı hiçbir zaman geldiğimizi ve bu zor dönemlerde burada kaldığımızı unutmadı” diyen Işık, Türkiye’nin bölge için özel bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi.
    ILTEKNO’nun mevcutta 60 Türk ve 45 Gineli çalışanı var. Toplamda 40 milyon Euro’luk yatırım yapan firmanın geliri yaklaşık 10 milyon Euro’ya kadar ulaşıyor. Bu sayı her yıl yüzde 4-5 oranında büyüyor.
    2015 yılında santralin işletmesine başlayan firma, altı yıl boyunca işletime devam edecek ve bu süre sonunda devam edip etmemeye karar verecek.
    Daha önce Irak’a da yatırım yapan şirket, Gine’den sonra Senegal’de de bir projeyi hayata geçirme hazırlıkları yapıyor.
     
     AA

    Kaynak:
Февраль 2017
  • С первым проектом 2017 года Iltekno начала свою деятельность в Северной и Южной Америке. Электростанция HFO / Дизель, работающая на мощности 6 МВт, будет сдана в течение 6 месяцев.

Январь 2017
  • Компания «İltekno» получила 18 проектов электростанций, 8 из которых - проекты по возобновляемым источникам энергии (6 свалочных газов, 2 биогаза).
Ноябрь 2016
  • Kasım ayı itibarıyla, Sakarya'da bulunan Türkiye'nin önde gelen tekstil işletmesinde, daha önce ILTEKNO tarafından kurulmuş olan kojenerasyon santralının, kapasite arttırımı projesine başlandı.
    Kapasite arttırımı kapsamında, 1 adet MWM TCG 2032V16 doğal gaz genset (4,3 MWe) ve atık ısı geri kazanım sistemi kurulumu yapılacak.

Октябрь 2016
  • Ekim 2016 içerisinde İltekno, 4 farklı şehirde yenilenebilir enerji santralleri kurulum ve devreye alımını tamamladı. Çöp gazı ile çalışan yenilenebilir enerji santralleri, rüzgar ve güneş santrallerine kıyasla yaklaşık 3 kat daha fazla emreamadelik sunmakta olup, 7/24 elektrik üretim kapasitesine sahiptirler. Niğde, Kahramanmaraş Samsun ve Osmaniyede kurulan toplam 8 ünite, çöp gazını değerlendirerek yılda yaklaşık 80.000.000 kWh enerji üretebilecek kapasiteye sahiptir.

Сентябрь 2016
  • RB Karesi Tekstil Kojenerasyon Tesisi %50 kapasite arttırımı işi saha çalışmaları başladı.

Август 2016
  • 2016 yılı üçüncü çeyreğinde, TANAP (Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) Projesinin, Eskişehir ve Ardahan'da bulunan kompresor istasyonlarının doğal gazlı enerji santralleri tedariği, İltekno tarafından üstlenildi.

Июль 2016
  • Temmuz 2016 itibarıyla, iltekno nun enerji santralı tecrübeleri aşağıdaki şekildedir:
     
    32 biyogaz & çöp gazı yakıtlı, yenilenebilir enerji projesi,
    120 doğal gaz yakıtlı enerji santralı,
    31 HFO yakıtlı enerji santralı,
    110 kojenerasyon projesi
    29 trijenerasyon projesi
    İlgili tüm santrallerin bakım hizmetleri
    3 farklı ülkede 8 farklı enerji santralının tam zamanlı işletme ve bakımı,
     
    Toplamda            183         proje
    Anahtar teslim  139         proje

Июнь 2016
  • Iltekno, kuruldugu gunden bu yana, toplamda 1.700 MW lık kurulu kapasitede, 200 e yakın enerji projesine imza attı.

Май 2016
  • Iltekno, Sahra altı Afrika da türk ve yabancı 80 personeli ile, 7/24 tüm işletme & bakım işleri için hizmetinizde. Her türlü içten yanmalı motor generatör sistemlerinin ve turbochargerların komple bakım ve işletme işleri tarafımızdan yapılmaktadır.

Март 2016
  • Iltekno, kendi ürettiği kontrol sistemleri ile win energy kontrol sistemleri fuarına katıldı

Январь 2016
  • Iltekno Dünya çapında aktif faaliyet gösterdiği ülkelerin sayısını 7 ye çıkardı

Декабрь 2015
  • Iltekno, sahra altı afrika da ebola salgını sırasında başladıgı epc operasyonunu tamamladı, ilteknonun santralleri devreye almasından günler sonra, salgın sona erdi

Сентябрь 2014
  • Iltekno Yeni Ofis Binasının Açılış Töreni Gerçekleştirildi

    Sektördeki 25. Yılını kutlayan ve bugüne dek pek çok yenilikçi Kojenerasyon/Trijenerasyon (oteller, hastaneler, havalimanları, üniversiteler, çöp deponi sahaları, biyogaz tesisleri, endüstriye tesisler vb.) uygulamasına anahtar teslim projelerde dahil olmak üzere imza atan İltekno yeni ofis binasının açılışını 25 Eylül 2014’te gerçekleştirdi.

    Açılışta TÜRKOTED Derneği Başkan Yardımcısı Süleyman Bulak ve MWM GmbH’nin Satıştan sorumlu Genel Müdürü Tim Schulten’nin konuşmalarıyla devam eden açılışta sektörün önemli isimleri de yer aldı.

    Enerji verimliğine verilen önemin artmasıyla daha da çok gelişen Kojenerasyon/Trijenerasyon teknolojisinden en çok faydalanan sektörlerden biri olan tekstil sektörünün lider isimlerinden Boyteks’te açılışa katıldı. Önemi gün geçtikçe artan yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanıma dayalı projelerden olan deponi sahalarındaki İltekno referanslarından Her Enerji’den Ali Düzgün ve Hazım Sesli, Avdan Enerji’den Erol İren ve Sinan Bektaş’da açılışa katılan isimlerin arasındaydı.

Июнь 2014
  • Türkiye’de bulunan üniversitelere Kojenerasyon Santrali kurulumunu başarıyla gerçekleştiren İltekno, Fırat Üniversitesi’ne kurulmak üzere 1,6 MW Kojenerasyon Santrali için anlaşma sağlamıştır. Bu Koç ve Piri Reis Üniversitesinden sonra Iltekno'nun 3üncü üniversite kojenerasyon projesi olacak.
Апрель 2014
  • Tatil beldesi Antalya, Belek’te Forza Turizm firmasına ait SENTIDO Zeynep Resort Golf & Spa Oteline kurulmak üzere 0,8 MW kapasitel Trijenerasyon Santrali için İltekno firması ile anlaşıldı.
  • Lüleburgaz’da bulunan Ak Nişasta 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Santral kapasitesini yükselterek 2 MW kapasiteli 2. Motor alımı için yeniden İltekno firması ile anlaştı.
  • ER-SA İnşaat çalışmalarındaki ilerlemeye ek olarak 1,6 MW kapasiteli Trijenerasyon Santrali kurulumunda İltekno’yu tercih etti.
Март 2014
  • Boğazköy Firması, Amasya Katı atık sahasına çöp gazından elektrik üreten 1 adet 1,2 MW kapasiteli Enerji Santrali kurulumu için kararlı, başarılı ve yenilikçi İltekno firmasını tercih etti.
Январь 2014
  • THY Kargo Terminaline kurulmak üzere 2 adet 2 MW kapasiteli Trijenerasyon Santrali için İltekno ile anlaşıldı.
  • Çorlu, Tekirdağ ilimizde bulunan yeniliklerin takipçisi Can Tekstil İltekno tarafından kurulan toplam 12 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesislerindeki memnuniyetini 3üncü 4,3 MW kapasiteli motorun siparişini vererek göstermiştir.
Ноябрь 2013
  • Florence Nightingale Hospital, after operating 2 MW capacity engine enter into agreement with Iltekno company for 2nd 0,8 MW capacity engine.
Июнь 2012
  • Заметив, что Когенерационная Установка мощностью 2 МВт, установленная компанией Iltekno, показала предлагаемые значения производительности, Tat Textile выразила удовлетворение заказом 2-го двигателя мощностью 2 МВт.

Май 2012
  • Bupiliç договорился с Iltekno об установке Когенерационной Установки мощностью 2 МВт.

Апрель 2012
  • 18-я Международная Выставка и Конференция по Энергетике и Окружающей Среде
    Iltekno приняла участие в 18-й Международной Выставке и Конференции по Энергетике и Окружающей Среде (ICCI 2012), где обсуждались такие темы, как Энергетическая Политика, Когенерация, Энергоэффективность, Технологии Возобновляемой Энергии, Экологические Технологии и Общий Взгляд на Мировой Энергетический Сектор, в Стамбульском выставочном центре с 25 по 27 апреля.

  • Ангела Меркель посетила Mwm на Ганноверской Ярмарке 2012
    Ганновер, 23 Апреля 2012 Года 
    Канцлер Ангела Меркель и премьер-министр Китая Вэнь Цзябао открыли Ганноверскую Мессу 22 апреля 2012 года, которая проходит под девизом “Сначала Новые Технологии” в этом году. После официального перерезания красной ленточки у Ангелы Меркель и китайского премьера состоялся совместный ярмарочный тур. Одной из остановок был стенд MWM.

  • Ak Nişasta договорилась с Iltekno об установке Когенерационной Установки мощностью 2 МВт. Был подписан контракт на строительство Тригенерационной Установки мощностью 1,2 МВт для больницы Газиантеп, реализуемой группой Санко.

Март 2012
  • После успешного завершения 1-й очереди Электростанции мощностью 1,4 МВт компанией Iltekno, Her Energy договорился с Iltekno для 2-й очереди Электростанции на Свалочном Газе мощностью 1,3 МВт и 3-й очереди мощностью 1,6 МВт.

  • Iltekno приступила к установке Когенерационной электростанции мощностью 4,3 МВт Abateks Textile, которая является одной из ведущих интегрированных текстильных фабрик в Кахраманмараше.

  • Компания Remondis, которая является активной компанией по управлению водными ресурсами, сточными водами и твердыми отходами, выбрала Iltekno для установки Когенерационной установки мощностью 0,6 МВт для производства электроэнергии и тепла из биогаза в установке Денизли по очистке сточных вод .

  • Middle East Energy, которая является одной из ведущих компаний, работающих в экологически чистом энергетическом секторе "Генерация Энергии от Свалочного Газа", договорилась с Iltekno о строительстве "под ключ" Электростанций на Свалочном Газе мощностью 4,1 МВт на свалках ISTAC Odayeri и Komurcuoda.

Декабрь 2011
  • Alçı sektörünün önemli firmalarından ABS Alçı ile İltekno 1,6 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için anlaştı.

  • Polyplex, 12 MW kapasiteli Trijenerasyon Tesisi kurulumunda İltekno ile sürdürdüğü başarılı iş birliğinin sonucunda 8,6 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için yine İltekno’yu tercih etti.

Ноябрь 2011
  • Anadolu İplik, 8,6 MW Kojenerasyon Tesisi için İltekno ile anlaştı.

Октябрь 2011
  • Sektörünün önde gelen firmalarından olan Şimşek Bisküvi, 1,6 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi yatırımı için İltekno’yu tercih etti.

Сентябрь 2011
  • Enerji üretimi ve toptan satış konularında faaliyet gösteren Tekno Enerji, 25,8 MW kapasiteli Elektrik Üretim Tesisi için İltekno ile anlaştı.

Август 2011
  • Global Enerji, Mısır’da kurulacak olan 11,9 MW kapasiteli Elektrik Üretim Tesisi için İltekno ile anlaştı.

  • Hasırcı 4,3 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi için İltekno’yu tercih etti.
  • Körfez Enerji 1,2 MW kapasiteli çöp gazından elektrik üretim santrali için İltekno ile anlaştı.
Май 2011
  • Samsun Avdan, 2.etap 1,2 MW kapasiteli çöp gazından elektrik üretim santrali için İltekno’yu tercih etti.
Апрель 2011
  • Ulusal ve uluslar arası plastik sektöründe faaliyet gösteren Plasko Plastik, 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için İltekno ile anlaştı.
Март 2011
  • TAT Tekstil, 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulumu için imzalar atıldı.
  • Bilkur Tekstil 2 MW kapasiteli Kojenerasyon Tesisi yatırımı için İltekno ile anlaştı.
  • Her Enerji, 1,4 MW çöp gazından elektrik üreten Enerji Santrali için İltekno ile anlaştı.
Январь 2011
  • Europen, Eskişehir fabrikasında kurulacak 2 MW kapasiteli Trijenerasyon Tesisi kurulumu için İltekno’yu tercih etti.
  • Beypiliç подписал контракт с Iltekno на установку системы когенерации, состоящей из 2 блоков двигателей TCG2032V16 мощностью 4,3 МВт.

     

  • Burteks пришел к соглашению с Iltekno для установки когенерационной системы мощностью 4,3 МВт в Газиантеп.

     

  • Selçuk Iplik решил установить еще 4,3 МВт когенерационной установки на своей фабрике, расположенной в Газиантепе.

     

  • Isparta Mensucat согласился с Iltekno на установку когенерационной электростанции мощностью 4,3 МВт в Испарта.

  • Samur Halı решила установить когенерационную установку мощностью 4,3 МВт на своем заводе, расположенном в Анкаре.

Декабрь 2010
  • Samsun Avdan подписал проект по свалочному газу с Iltekno для установки когенерационной системы мощностью 1,2 МВт.

Ноябрь 2010
  • Mutlu Makarna подписал контракт с Iltekno на установку когенерационной установки мощностью 2 МВт.

© 2014
İLTEKNO A.Ş.